Logo Logo
 
 
 
 
Pokaz slajdów w nagłówku (1) Pokaz slajdów w nagłówku (2) Pokaz slajdów w nagłówku (3) Pokaz slajdów w nagłówku (6) Pokaz slajdów w nagłówku (7) Pokaz slajdów w nagłówku (8)
 
 
 
 
 

Dotacja dla biblioteki 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2018r. w wysokości 5500 zł.

Środki te pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem programu jest uzupełnienie księgozbioru bibliotek publicznych.

Dzięki otrzymanym środkom biblioteka zakupiła wiele atrakcyjnych pozycji książkowych.

 „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

 
 
 
 

Narodowe Czytanie już za nami

W Dzierzążni w piątek 7 września o godzinie 8.20 po raz piąty odbyła się akcja "Narodowe Czytanie". W tym roku czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. W akcji wzieli udział: sekretarz gminy Adam Sobiecki, dyrektor GBP Jolanta Gzylewska, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dzierzążni: pani Magda Zarzycka i pani Michalina Kierska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Nowych Kucicach: pani Mariola Szelug oraz uczniowie klas VII i VIII Szkół Gminnych. Spotkanie rozpoczęła dyrektor GBP odczytująć list prezydenta RP Andrzeja Dudy, następnie gości powitał Sekretarz Adam Sobiecki. Pani Michalina Kierska wprowadziła zgromadzonych w tematykę czytanej lektury. Wspólne czytanie rozpoczął pan Adam Sobiecki a po nim kolejno czytali zgromadzeni goście. Na zakończenie wręczono podziękowania i zaproszono na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uświetnienie swoją obecnością tej akcji, a paniom nauczycielkom za pomoc w przygotowaniu uczniów. Do zobacznia za rok.

 
 
 
 
 
 
 
 

           Narodowe Czytanie 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania – akcji pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Akcja  odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku czytamy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

W naszej gminie akcja odbędzie się 7 września  w sali konferencyjnej UG.

Chętni do czytania proszeni  są o zgłaszanie się do lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej  bądź kontakt telefoniczny 23 661 59 02 w. 47 do dnia 6 września do godz. 16-tej

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Dotacja dla biblioteki

 
 
 
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2017r. w wysokości 5000 zł.

Środki te pochodzą z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem programu jest uzupełnienie księgozbioru bibliotek publicznych.

Dzięki otrzymanym środkom biblioteka zakupiła wiele atrakcyjnych pozycji książkowych.

 „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

Narodowe Czytanie 2017 już za nami

 
 
 
 
 
 
 
 

Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Dzierzążni. Uczestników powitał Wójt Gminy Witold Pająk życząc przyjemnej lektury. Cieszy fakt, że w tym roku obok młodzieży udział w przedsięwzięciu wzieli seniorzy. Na zakończenie wszyscy uczestniczy otrzymali podziękowania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji. Zapraszamy za rok.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Narodowe Czytanie 2017r.

 
 
 
 

Już od 2012r. Prezydent RP organizuje akcję popularyzującą czytelnictwo Narodowe Czytaie. W tym roku jako wybrano dzieło Stanisława Wyspiańskiego pt. "Wesele". My też po raz kolejny włączamy się do akcji i zapraszamy do wspólnego czytania mieszkańców naszej gminy.

 
 
 
 
 
 
 
 

Wójt Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni zapraszają na wspólne czytanie w dniu 1 września o godzinie 10. Osoby chcące wziąć udział w akcji proszone są o kontakt pod numerem telefonu 23 661-59-02 wew. 47 do dnia   30 sierpnia.

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Prezent od Prezydenta

 
 
 
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni otrzymała od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy książkę pt. „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza jako podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

Dzień Pluszowego Misia

 
 
 
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzążni gościła w Szkole Podstawowej w Nowych Kucicach i brała udział w obchodach święta Dnia Pluszowego Misia. W tym roku uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili dzień pod hasłem „Warsztaty kulinarne z Kubusiem Puchatkiem”. Dzieci pod opieką nauczycieli i rodziców przygotowywali ciasta z wizerunkiem misia. Część dzieci przygotowała maski z wizerunkiem misia. Spotkanie zakończyło się czytaniem fragmentów książki pt. „Kubuś Puchatek” i degustacją przygotowanych smakołyków.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

"Narodowe Czytanie"

 
 
 
 

Za nami "Narodowe Czytanie". W tym roku uczestnicy przedsięwzięcia zmierzyli się z książką "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Lektura została wybrana ze względu na ustanowiony przez Sejm i Senat  Rok Henryka Sienkiewicza. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy ponownie za rok.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

"Narodowe Czytanie"

 
 
 
 

Wójt Gminy Dzierzążnia - Witold Pająk oraz GBP w Dzierzążni zapraszają na "Narodowe Czytanie", które odbędzie się 2 września 2016 roku o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dzierzążni.


Będziemy czytać "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji a chętnych do czytania proszę o zgłoszenie się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni na wyznaczenie fragmentu z dzieła Sienkiewicza do dnia 1 września br. nr tel. 23 661 59 02 wew. 47

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na www.prezydent.pl

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Konkurs O LIŚĆ DĘBU

 
 
 
 

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Ogólnopolskiego
Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego O LIŚĆ DĘBU, którego
organizatorem jest Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock oraz do
rozpropagowania konkursu w lokalnym środowisku artystycznym.
Uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu, która odbędzie się w
listopadzie 2016 r., będzie towarzyszył  koncert poezji śpiewanej i
program poetycki.
Plonem konkursu jest starannie wydany tomik wierszy nagrodzonych,
wzbogacony fotografiami członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego
im. Aleksandra Macieszy.
Zestawy wierszy prosimy nadsyłać do 23 września br. na adres: Książnica
Płocka ul. Kościuszki 6, 09-402 Płock.
Kontakt do organizatorów:
Ewa Luma - Kierownik działu oświatowo-edukacyjnego Książnicy Płockiej
tel. 24 268 00 33

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Konkurs Literacki „Rotmistrz Pilecki bohater niezwyciężony”

 
 
 
 

Na prośbę Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów przekazujemy informacje o Konkursie Literackim „Rotmistrz Pilecki bohater niezwyciężony” o nagrodę Minister Edukacji Narodowej dla Ucznia, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.   

Więcej informacji o Konkursie na stronie: www.snap.edu.pl