Logo Logo
 
 
 
 
Pokaz slajdów w nagłówku (1) Pokaz slajdów w nagłówku (2) Pokaz slajdów w nagłówku (3) Pokaz slajdów w nagłówku (6) Pokaz slajdów w nagłówku (7) Pokaz slajdów w nagłówku (8)
 
 
 
 
 

                     Od 1 stycznia 2018r. wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, w tym mikroprzedsiębiorcy, zobowiązani są do prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Pliki JPK_VAT przesyłamy do 25 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wielkimi krokami zbliża się już termin na złożenie pierwszego obowiązkowego pliku, tj. 26 luty 2018r. (25 luty wypada w dzień wolny od pracy).
 

                  Administracja Skarbowa prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną ułatwiającą mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT oraz przygotowała szereg darmowych narzędzi, które mogą pomóc przedsiębiorcom w wywiązaniu się z nowego obowiązku.

               W załączeniu przesyłamy komunikat, plakaty i prezentację zawierającą najważniejsze informacje nt. JPK_VAT z prośbą o ich upowszechnienie.


              Dyżury JPK_VAT Pragniemy zachęcić wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy będą pełnili specjalne dyżury JPK_VAT w siedzibie Urzędu Skarbowego w Płońsku, w poniższych terminach:

  • soboty 17 i 24 lutego 2018r. w godz. 9.00 – 13.00,
  • 14-23 luty 2018r. w standardowych dniach i godzinach pracy.

                 W ramach dyżurów będzie można m.in. uzyskać informację nt. składania JPK_VAT oraz potwierdzić Profil Zaufany (eGO), który służy m. in. do uwierzytelniania przesyłanych plików.