Logo Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokaz slajdów w nagłówku (1) Pokaz slajdów w nagłówku (2) Pokaz slajdów w nagłówku (3) Pokaz slajdów w nagłówku (6) Pokaz slajdów w nagłówku (7) Pokaz slajdów w nagłówku (8)
 
 
 
 

Gmina Dzierzążnia posiada podpisaną umowę ze Schroniskiem "Nadzieja" w Napierkach, Napierki 53, 13-111 Janowiec Kościelny.

Kontakt ze Schroniskiem:

telefon: 609 694 532 lub 601 168 450

e-mail: schronisko.nadzieja@op.pl

 

Szukamy osób chętnych do adopcji psów

odłowionych z terenu naszej gminy.

 
 
 
 
Lotek jest jednym z tych psów, które zupełnie nie radzą sobie ze schroniskową rzeczywistością. Z każdym dniem smutnieje bardziej, zamyka się w sobie, wycofuje. Większość czasu spędza w budzie a gdy z niej wychodzi nie ma w nim radości. Nie cieszy go chyba już nic. Ani wyjście z boksu na wybieg, ani spotkanie z człowiekiem, ani obecność innych czworonogów. Na wybiegu chowa się w najdalszym koncie, leży cichutko i udaje, że go nie ma. Jego wyraz oczu zdradza smutek i obawę, wyraża niepewność i lęk. Jego postawa i wzrok mówią: Chcę zniknąć, nie patrz na mnie, nie mów do mnie, nie dotykaj mnie, proszę Z boksu próbuje odstraszyć człowieka, szczeka i chowa się przed wzrokiem ludzkim. Aż serce pęka Lotek ma ograniczone zaufanie do ludzi.
Pragniemy, żeby znalazł się dobry człowiek, który podaruje mu dom, troskę, opiekę i wsparcie. Boimy się o Lotka i dlatego powinien jak najszybciej opuścić schronisko. Według karty przyjęcia Lotek ma 4,5 roku a wygląda jakby miał z 10 lat
Błagamy o dom dla Lotka.
Lotek jest psem średniej wielkości, waży mniej niż 25 kg. Jego data urodzenia to styczeń 2019r. Do schroniska przyjechał na koniec maja 2021r. z terenu gminy Dzierzążnia.
Szukamy dla Lotka domu z ogrodem. Mieszkanie w bloku nie wchodzi w rachubę. Lotek potrzebuje nauki chodzenia na smyczy, której nie zna i się boi.
Lotek potrzebuje ciszy i spokoju, dlatego najlepszy będzie dla niego dom z dala od zgiełku miejskiego.
Najlepszym opiekunem dla niego będzie człowiek, który zna się na pracy z psami takimi jak Lotek, wycofanymi, lękowymi i z ograniczonym zaufaniem.
Lotek jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i posiada zarejestrowany mikrochip.
Nie znamy jego stosunku do dzieci ani reakcji na koty.
Nie wydajemy psów do budy, na łańcuch ani do kojca.
Kontakt w sprawie adopcji
609 694 532 po godz. 17.00
Adopcja psa to duży obowiązek. Pies to nie zabawka.
Prosimy o przemyślaną adopcję. Przez złe decyzje najbardziej cierpią psiaki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kajtek
wiek: około 4 lata (ur. 2018r.)
pochodzenie: gmina Dzierzążnia
w schronisku od 24.07.2020r.
 
Kajtek piękny i wesoły pies nadal jest bez domu. W lipcu minęły 3 długie lata odkąd schronisko jest dla niego domem. Czy naprawdę nie ma nikogo kto by zechciał Kajtka za przyjaciela? On jest bardzo towarzyski, energiczny, przyjazny i chętny do nauki. Ma około 5-6 lat, jest średniakiem około 22 kg wagi i marnuje się w schronisku. Kto pokocha Kajtka?
Kajtek powinien zamieszkać z aktywnym opiekunem, który będzie z nim pracował.
 
Kontakt w sprawie adopcji
609 694 532 po godz. 17.00
Prosimy o przemyślaną adopcję. Przez złe decyzje najbardziej cierpią psy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Idea
Imię: Idea
płeć: samica
wiek: około 5 lat (ur. 2017r.)
pochodzenie: gmina Dzierzążnia
boks 107
Idea to mała biało - czarna suczka. Jest przemiła, łagodna, trochę bojaźliwa. Widać jednak, że chce zaufać. Człowiek ją zawiódł więc nie ma co się dziwić, że jest ostrożna. Gdy jednak ktoś zdobędzie jej serducho to już na zawsze. Postarajmy się aby szybko znalazł się człowiek, który zasłuży na miłość, oddanie i przyjaźń Idei. Sunia uczy się chodzić na smyczy i wychodzi jej to coraz lepiej. Niestety prawie całe swoje życie spędziła w kojcu w schronisku, więc będzie potrzebowała człowieka cierpliwego chętnego do pracy nad nauką psiej higieny. Idea najlepiej odnajdzie się w domu przy człowieku. Jest to piesek domowy pasujący na kanapę i na kolanka.
Szukamy dla Idei opiekuna gotowego nauczyć ją wszystkiego od podstaw. Sunię trzeba nauczyć zachowywać czystość, załatwiania potrzeb na zewnątrz, chodzenia na smyczy.
Idea chętnie zamieszka w domku z ogrodem lub mieszkaniu w bloku, z własnym posłaniem i pełną miską.
Nie wydamy Idei do budy, na łańcuch ani do kojca.
Idea jest zachipowana, wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona.
 
 
 
 ↓
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alek kiedyś Ictus jest większym średniakiem i starszym psem. Ma czarną sierść, na jego piersi widnieje biały żabot a na łapach nosi białe skarpetki. Urody dodaje mu krótki ogonek, który wygląda jak pędzelek. Alka powoli dopada starość. Już nie ma siły brykać a i wzrok już nie ten i oczy zachodzą mgłąKtoś kiedyś o nim napisał, że jest agresywny. My dziś nie widzimy w nim żadnej agresji. Widzimy raczej zmęczonego życiem i czekaniem psa w podeszłym wieku. Alek ładnie chodzi na smyczy, rozgląda się z ciekawością i węszy gdzieniegdzie. Chłopak jest spokojny, nie reaguje na szczekanie innych psów. Nie jest to typ przytulaka ale myślimy, że w dobrym, ciepłym domku otworzy się na człowieka i chętnie sie przytuli.........trzeba mu tylko dać szansę i czas
Alek nie ma już czasu na czekanie. Musi szybko znaleźć kochający i ciepły domek. Taki domek, który pokocha go takim jaki jest i który utuli jego starszawe ciałko
Alek ma około 12 lat. Przyjechał do schroniska 20 kwietnia 2018 r z terenu gminy Dzierzążnia.
Alek szuka dobrego, cierpliwego i kochającego opiekuna.
Szukamy dla Alka domu z ogrodem lub mieszkania w bloku z windą (nie wiemy jak zareaguje na windę). Ze względu na wiek Alek nie powinien chodzić po schodach.
Nie wydamy go do zamieszkania na zewnątrz, do budy, na łańcuch ani do kojca.
Alek jest zachipowany, wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony.
W sprawie adopcji
609 694 532 po godz. 17.00
Jeśli nie odbierzemy, prosimy o sms z imieniem psa. Oddzwonimy.
601 168 450

 
Alek znajduje się pod linkiem:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hania kiedyś Hibernacja jest średniej wielkości sunią, ma około 6,5 roku. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, wygląda jak pospolity kundelek ale czy to coś złego? Czy dlatego jest bezdomna? Czy nie zasługuje na miłość i opiekę? Otóż Hania bardzo potrzebuje kochającego, cierpliwego i odpowiedzialnego opiekuna. Ona bardzo chce być czyjąś przyjaciółką, chce być głaskana i przytulana. Przy dobrym opiekunie sunia ma szansę otworzyć się na ludzi, otaczający świat oraz żyć szczęśliwie i godnie. Obecnie sunia jeszcze nie ufa ludziom, nadal stroni od nich, woli zacisze budy i towarzystwo koleżanki z boksu. Jednak my bardzo liczymy na to, że znajdzie się dobry człowiek, który wyciągnie pomocną dłoń w stronę Hani, zabierze ją do domu, otoczy opieką i pokarze, że ludzie mogą być dobrzy a świat piękny. Hania mieszka z inną sunią. Suczki dogadują się i są dla siebie nawzajem wsparciem. Hania nie umie chodzić na smyczy, nie lubi zakładać obroży. Przy próbie założenia obroży okazuje niezadowolenie i szczerzy ząbki. Przyszły opiekun Hani powinien mieć doświadczenie w pracy z psami wycofanymi i lękliwymi. Hania potrzebuje czasu na otworzenie się i zaufanie człowiekowi.
Szukamy dla Hani cierpliwego, odpowiedzialnego i troskliwego opiekuna.
Preferowany dom z ogrodem i bez małych dzieci.
Nie wydajemy psów do kojca, na łańcuch, do budy.
Hania jest wysterylizowana, zaszczepiona i posiada chip.
Kontakt w sprawie adopcji
609 694 532 po godz. 17.00
 
Hania znajduje się pod linkiem:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lusia
Lusia to mała młoda i piękna sunia o złotym kolorze sierści i bursztynowych oczach. Jest łagodna, przyjazna i radosna, no i bardzo spragniona bliskości człowieka. Czy komuś uciekła czy tez ktoś ją porzucił???? Jest mega przyjazna, aż trudno uwierzyć, że ktoś mógł się jej pozbyć Lusia jest bardzo energicznym psiakiem, wszędzie jej pełno, rozbrykana nie umie dłużej usiedzieć w jednej pozycji ............ zrobić jej zdjęcie to było nie lada wyzwanie. Chodzenie na smyczy wychodzi jej całkiem nieźle choć podczas spaceru co chwilę podskakuje i skacze na człowieka. Ale można jej to na razie wybaczyć bo dziewczyna jest młoda i rozdaje buziaki na lewo i prawo
 
imię: Lusia
wiek: ur.2020r.
płeć: samica
pochodzenie: gmina Dzierzążnia
Lusia po kwarantannie będzie przygotowywana do adopcji
Lusia szuka opiekuna, który nauczy ją psich manier i chodzenia na smyczy.
Lusia poszukuje domu, w którym będzie miała własne ciepłe posłanie i pełną miskę.
Nie wydamy jej na zewnątrz do budy, kojca ani na łańcuch.
Kontakt w sprawie adopcji:
601 168 450
609 694 532 po godz. 17.00
Zachęcamy do przemyślanej adopcji.
 
Lusia znajduje się pod linkiem:
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Julian od 12.06.2019r.- (samiec) chip (9976) 616093900709976

 

wiek: około 5lat (ur.26.12.2017r.)
pochodzenie: gmina Dzierzążnia
w schronisku od 12.06.2019r.

 

Julian ma około 6 lat a od 4 lat czeka w schronisku na swój własny dom Te większe i te całkiem duże psy mają pod górę.... najczęściej nikt ich nie chce Nikt nie chciał Juliana kiedyś i nikt o niego nie pyta teraz.... Ale nad każdą górą co dzień wstaje i świeci słońce
Julian jest super psem jeszcze nie odkrytym do końca. Jeszcze nie wierzy i nie ufa człowiekowi na 100% ale jest na najlepszej drodze, żeby się otworzyć i obdarzyć kogoś zaufaniem i miłością Julian jest potulnym psem, bojaźliwym i lękliwym, jednak gdy kogoś pozna lepiej zaczyna cieszyć się na jego widok, chętniej do niego podchodzi i nie ma oporów przed dotykiem. Julian niestety nadal nie umie chodzić na smyczy.
Najlepszym domem dla Juliana będzie ten z ogrodem, żeby mógł sobie spacerować po nim i powoli uczyć się chodzenia na smyczy. Szukamy dla niego opiekuna doświadczonego w pracy z psami lękliwymi.
 
Kontakt w sprawie adopcji
609 694 532 po godz. 17.00
Prosimy o przemyślaną adopcję. Przez złe decyzje najbardziej cierpią psiaki.

 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lara od 19.08.2022r. (samica) chip 616093901740581 boks nr 30

wiek ok 4 lat.

 

imię: Lara
wiek: około 4 lat (ur. 2018r.)
pochodzenie: gmina Dzierzążnia
płeć: samica
w schronisku od 19.08.2022 r.

 

Lara to piękna młoda panna. Ma ciekawe i śliczne umaszczenie, w zależności od padającego światła raz jest w stalowym kolorze a innym razem prawie czarna. My uznaliśmy, że to ciemny szary kolor. Lara, jak to młody pies jest bardzo energiczna, wesoła, pogodna i radosna. Chętnie by się jeszcze pobawiła. Bardzo lubi towarzystwo człowieka, siada mu nawet na kolanka zapominając, że kruszynką niestety już nie jest Marzy nam się, żeby Lara znalazła dom zanim się zasiedzi na dobre w schronisku.

 

Szukamy dla Lary domu, dobrze gdyby to był dom z ogrodem. Jednak mieszkanie w bloku też będzie dobre ale z możliwością wybiegania.
Lara potrzebuje aktywnego opiekuna, który poświęci jej czas na zabawę, wybieganie i naukę.
Nie wydamy suni do budy, na łańcuch ani do kojca.
Lara jest zachipowana, wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona.

 

Kontakt w sprawie adopcji:
601 168 450 po godzinie 17.00
Jeśli nie odbierzemy to prosimy o sms z imieniem psa, którego chcą Państwo adoptować.
609 694 532

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oto Frajda
Frajda to młoda, piękna i trochę nieśmiała sunia. Jest bardzo łagodna i delikatna. Jeszcze trochę wystraszona ale skłonna do kontaktu. Frajda to średniej wielkości sunia. Nie lubi zamknięcia, cały czas kombinuje jak się wydostać na zewnątrz ale jest przy tym bardzo delikatna. Trzeba z nią uważać bo to mała kombinatorka
Frajda została oceniona na około 2 lata. Do schroniska przyjechała 1.12.2022r. z terenu gminy Dzierzążnia. Sunia została odłowiona w miejscowości Siekluki. Osoba zgłaszająca uratowała Frajdę przed podążającą za nią chmarą samców zabierając ją na swoją posesję.
Chip nr 616093901740545
Po upływie kwarantanny Frajda będzie przygotowywana do adopcji.
Kontakt do schroniska
609 694 532 po godz. 17.00
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Astra jest piękną, mądrą, spokojną i przyjazną sunią Dlaczego więc mimo tylu zalet jest bezdomna Może dlatego, że ten który miał się nią opiekować, zaniedbał swój obowiązek Przyczyna Pewnie ciąża, w którą ona sama zajść nie chciała ale wyboru biedna niestety nie miała To człowiek, jej opiekun, powinien był zadbać o jej bezpieczeństwo, o sterylizację. Nie było by wtedy ciąży i może Astra nie byłaby dziś bezdomna...A może byłaby mimo to bezdomna ale nie byłaby w ciąży...A tak to....sponiewierana, zgwałcona przez psy, w ciąży szukała spokojnego miejsca by urodzić...i znalazła takie miejsce na cmentarzu w sołectwie Kucice, gmina Dzierzążnia. Tam została zauważona, zgłoszona do gminy i odłowiona. Dalszy ciąg jej poniewierki to zamieszkanie w schronisku. Teraz Astra już nie jest w ciąży. Teraz ma dach nad głową, wodę i jedzenie w misce. Teraz nie musi się martwić o siebie i swoje potomstwo. Ale teraz Astra już nie jest wolna i nadal jest bezdomna. Nie ma swojego człowieka, który ją przytuli, pogłaszcze i uspokoi, gdy się boi. Astra jest bardzo przyjazna, spokojna i delikatna. Lubi towarzystwo człowieka, chętnie się przytula ale nie jest nachalna. Jej oczy wyrażają ogromny smutek. Widać w nich zawód człowiekiem ale mimo to Astra nie odwraca się od ludzi, nadal pragnie ich towarzystwa. Astra jest uroczą w średnim wieku i o pięknym umaszczeniu suczką. Waży około 20 kg.

Szukamy dla Astry domu, w którym będzie kochana i zaopiekowana jak na to zasługuje. 

Astra może zamieszkać zarówno w domu z ogrodem jak i mieszkaniu w bloku. 

Astra jest zaszczepiona, odrobaczona i posiada zarejestrowany mikrochip. 

Nie znamy jej stosunku do dzieci ani reakcji na koty. 

Nie wydajemy psów do budy, na łańcuch ani do kojca.

Kontakt w sprawie adopcji 609 694 532 po godz. 17.00

Adopcja psa to duża odpowiedzialność. Pies to nie zabawka. Prosimy o przemyślaną adopcję. Przez złe decyzje najbardziej cierpią psiaki.

odłowiona 25.07.2023r. (samica) chip 616093901736450