Logo Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokaz slajdów w nagłówku (1) Pokaz slajdów w nagłówku (2) Pokaz slajdów w nagłówku (3) Pokaz slajdów w nagłówku (6) Pokaz slajdów w nagłówku (7) Pokaz slajdów w nagłówku (8)
 
 
 
 

Szczegółowe informacje dot. szczepień - https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Gminna Infolinia dla Obywateli

Szanowni Państwo, w związku z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 Wójt Gminy Dzierzążnia podjął działania umożliwiające mieszkańcom gminy Dzierzążnia zapewnienie możliwości zorganizowania bezpłatnego transportu dla osób starszych, z orzeczeniem o niepełnosprawności, mających trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Urząd Gminy w Dzierzążni  informuje, że została uruchomiona infolinia dotycząca transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, lokalizacji i organizacji punktów szczepień, zamówienia mobilnego punktu szczepienia, itp.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie potrzeby zorganizowania transportu dla osób, które posiadają ustalony termin szczepienia

pod numer telefonu: 519 777 121,

  • od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.

Transport przeznaczony jest dla osób:

  • Posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;

 

  • Mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Zobacz także:

Szczegółowe informacje dot. szczepień - https://www.gov.pl/web/szczepimysie

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Szczepienia przeciw COVID-19

najważniejsze informacje

 

Szczegółowe informacje dot. szczepień - https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

O starcie rejestracji dla kolejnych grup informacje przekazywane będą na bieżąco:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji

  • od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia,
  • od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia,

masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. 

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie:  

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

W Gminie Dzierzążnia szczepienia będą realizowane w:

GRUPA ZDROWIE Dzierzążnia

(filia zakładu)

Dzierzążnia 58

09-164 Dzierzążnia

Telefon: 22 749 10 53

 

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Mobilne zespoły dla potrzebujących

Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiesz się, dzwoniąc na infolinię 989.

Szczepienie przeciwko COVID-19

Pytania i odpowiedzi

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi